UNESCO Dünya Mirası Yolunda 2021

Bu yıl yedincisi düzenlenen UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu’nda Bergama ve Selçuk’tan katılan 300 bisikletli toplamda 210 km pedal çevirdi ve 2.000’e yakın fidan bağışlandı.

150 bisikletli Bergama’dan 150 bisikletli Selçuk’tan pedal basıldıktan sonra aynı anda Gündoğdu Meydanı’na giriş yaptı. Burada bisikletlileri bekleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer , Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı’na toplu sürüş gerçekleşti. Sattas konseriyle son bulan UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu için yeni rotalar şimdiden çalışılmaya başlandı.

2016 yılında başlayan ve bugüne kadar 5 farklı rotada, 4 farklı dünya mirası arasında 1.745 kişinin toplam 1.535 km pedal bastığı UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu’nda 7.600’e yakın fidan bağışlandı.

Bu organizasyonun gerçekleşmesi için ilk günden bu güne kadar desteklerini hiçbir zaman bizlerden esirgemeyen,

İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama Belediyesi ve Selçuk Belediyesi’ne ve çok değerli çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

Destekçimiz olan, Accell Bisiklet, Skoda, Shimano, Pınar Protein, Tolkar, Vosmer, Rawberry ve EggBox ‘a çok teşekkür ederiz.

Özel teşekkürlerimiz ise bizi hiç bir zaman yalnız bırakmayan emniyet mensuplarımız, sağlık mensuplarımız, basın mensuplarımız, görevli arkadaşlarımız ve tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz.

Çok daha büyük turlarda buluşmak üzere…