#bendeoradaydım
#UnescoDünyaMirasıYolundaBisikletTuru
UNESCO DÜNYA MİRASI YOLUNDA 2021 YILI ASİL KATILIMCI LİSTESİ YAYINLANDI
KAYIT LİSTESİ

UNESCO DüNYA MİRASI YOLUNDA BİSİKLET TURU KATILIMCILARI DAHA YEŞİL BİR DÜNYA İÇİN FİDAN DİKİYOR

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam ullamcorper convallis eros non tempus. Mauris placerat mauris vel turpis mollis feugiat. Nunc lacinia velit id bibendum consectetur. Nullam auctor sollicitudin arcu nec aliquet. Fusce dictum, sapien non pharetra bibendum, tellus nisi dignissim nunc, quis mattis magna metus ac urna.
AYRINTILI BİLGİ
DÜNYA MİRASI YOLUNDA 2021     
Bu Sene İki Ayrı Dünya Mirasından Aynı Anda Başlayarak Aday Bir Dünya Mirasına Destek Veriyor !..

UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu, dünya miraslarının amatör bisiklet sporcularının bastıkları pedallarla birbirine bağlandığı büyük bir farkındalık projesidir.

Katılımın ücretsiz olduğu UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu, tüm katılımcılardan sadece fidan bağışı yapmalarını ister.

Birinci Etap: Pergamon – Smyrna (11 Eylül Cumartesi)
150 sporcunun sabah 10:00’da Bergama Kızıl Avlu’dan alacağı startla başlayacak ve 110 km
sonunda İzmir Gündoğdu Meydanı’nda son bulacak.

İkinci Etap: Ephesus - Smyrna (11 Eylül Cumartesi)  
150 sporcunun sabah 11:00’da Selçuk İstasyon Meydanın’dan alacağı startla başlayacak ve 80 km sonunda İzmir Gündoğdu Meydanı’nda son bulacak.

2021 TURU
Ephesus – Smyrna - Pergamon
ROTA VE
KATILIM
KOŞULLARI
HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN
NELER
OLUYOR?
Unesco Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu 2021
hakkındaki güncel haberleri buradan takip edebilirsiniz.
Tümünü Oku
13 Eylül 2021
UNESCO Dünya Mirası Yolunda 2021

Bu yıl yedincisi düzenlenen UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu’nda Bergama ve Selçuk’tan katılan 300 bisikletli toplamda 210 km pedal çevirdi ve 2.000’e yakın fidan bağışlandı.

150 bisikletli Bergama’dan 150 bisikletli Selçuk’tan pedal basıldıktan sonra aynı anda Gündoğdu Meydanı’na giriş yaptı. Burada bisikletlileri bekleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer , Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı’na toplu sürüş gerçekleşti. Sattas konseriyle son bulan UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu için yeni rotalar şimdiden çalışılmaya başlandı.

2016 yılında başlayan ve bugüne kadar 5 farklı rotada, 4 farklı dünya mirası arasında 1.745 kişinin toplam 1.535 km pedal bastığı UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu’nda 7.600’e yakın fidan bağışlandı.

Bu organizasyonun gerçekleşmesi için ilk günden bu güne kadar desteklerini hiçbir zaman bizlerden esirgemeyen,

İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama Belediyesi ve Selçuk Belediyesi’ne ve çok değerli çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

Destekçimiz olan, Accell Bisiklet, Skoda, Shimano, Pınar Protein, Tolkar, Vosmer, Rawberry ve EggBox ‘a çok teşekkür ederiz.

Özel teşekkürlerimiz ise bizi hiç bir zaman yalnız bırakmayan emniyet mensuplarımız, sağlık mensuplarımız, basın mensuplarımız, görevli arkadaşlarımız ve tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz.

Çok daha büyük turlarda buluşmak üzere…

Devamı
10 Ağustos 2021
Transferler Hakkında Duyuru!

BERGAMA TRANSFER | 11 Eylül Cumartesi

1.Alternatif: Saat: 06:00 | 3 Otobüs | Havagazı Fabrikası yanı otopark alanından Bergama’ya

2.Alternatif: Saat: 08:00 | 1 Otobüs | Aliğa İZBAN istasyonundan Bergama’ya 

Not: Kendi imkanlarıyla Bergama’ya gelecek katılımcıların en geç saat 09:00’da doldurmuş oldukları imzalı formlarını görevli arkadaşlara teslim ederek, formalarını ve bisiklet plakalarını teslim almış olmaları gerekmektedir.


SELÇUK TRANSFER | 11 Eylül Cumartesi

1.Alternatif: Saat: 07:00 | 3 Otobüs | Havagazı Fabrikası yanı otopark alanından Selçuk’a

2.Alternatif: Saat: 08:30 | 1 Otobüs | Tepeköy İZBAN istasyonundan Selçuk’a

Not: Kendi imkanlarıyla Selçuk’a gelecek katılımcıların en geç saat 10:00’da doldurmuş oldukları imzalı formlarını görevli arkadaşlara teslim ederek, formalarını ve bisiklet plakalarını teslim almış olmaları gerekmektedir.

Devamı

BEN DE ORADAYDIM YA SEN?

NELER SÖYLEDİLER?